Suplementy diety na paznokcie.

Chodząc na spotkania biznesowe wielu ekspertów powie nam, że szczególnie dla kobiety wizytówką są paznokcie. Niekiedy jednak często utrzymać je w nienagannym stanie. Po pierwsze dużą rolę odgrywa tutaj nasza dieta. Po drugie narażając je na różne szkodliwe substancje powoduje, że również są narażone na łamanie się i rozwarstwianie. Musimy zadbać o to, by dostarczać odpowiednie witaminy i minerały, które pozwolą nam cieszyć się z pięknych paznokci.

Jeśli zatem zauważmy, że nasze paznokcie są matowe, łamią się, pojawiają się a nich różne przebarwienia to warto od razy zacząć działać. Aby doprowadzić paznokcie do odpowiedniego stanu potrzeba nawet trzech miesięcy. Natomiast sam efekt będzie utrzymywał się o wiele dłużej. W tym czasie warto jednak cały czas dbać o to, by pojawiały się w produktach, które spożywamy, bądź po prostu kupować suplementy diety.

O jakich zatem głównie mowa witaminach i składnikach mineralnych?

Zacznijmy od wapnia. Jego odpowiedni poziom gwarantuje nam, że nie będziemy musieli walczyć z łamaniem się naszych paznokci czy zadzierania. Najwięcej wapnia znajduje się w mleku czy serach żółtych, zatem warto zacząć ich spożywanie już od samego rana na śniadanie. Aby nasze paznokcie były mocne warto zwrócić uwagę również na żelazo. Głównym źródłem żelaza jest czerwone mięso, a także szpinak czy brokuły. Aby zapobiec rozdwajającym się paznokciom zwróćmy uwagę na takie pierwiastki jak magnez, cynk oraz krzem. Kupując suplementy diety na paznokcie z pewnością będą one zawierały właśnie te trzy pierwiastki. Sposobów na piękne paznokcie jest mnóstwo. Obecnie mamy również możliwość zakupu różnego rodzaju lakierów, które mają wzmacniać nasze paznokcie. Głównie poleca się jednak pielęgnacje skóry dłoń. Warto dbać o taką pielęgnację codziennie. Kobiety, które cały czas narażają swoje paznokcie na różnego rodzaju lakiery do paznokci tym bardziej powinny o tym pamiętać. Nie są to czynności czasochłonne, dlatego też warto połączyć suplementy diety z ową pielęgnacją dłoni.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.