Sporty walki dla kobiet

Mówiąc o sportach walki myślimy, że są one głównie przeznaczone dla mężczyzn. Uważamy, że kobiety nie mają tyle siły, by móc w pełni uczestniczyć w takim treningu.Dziś to myślenie się zmienia, a kobiety coraz częściej interesują się różnymi sportami walki. To zainteresowanie wynika zazwyczaj z dwóch możliwości.

Samoobrona

Tutaj doskonale może się sprawdzić krav maga. Wielką zaletą chodzenia na treningi z tego sportu walki jest fakt, że nie musimy być super wysportowani, by móc uczestniczyć od razu w treningu. Ważne jest tempo i refleks. Tutaj największą rolę odgrywają szybkie ciosy i kopnięcia. Dzięki krav maga każda kobieta nauczy się jak szybko obezwładnić napastnika.

Jujitsu

Tak samo jak w przypadku krav maga nie musimy dysponować wielkimi mięśniami i siłą. W jujitsu bazujemy na sile naszego przeciwnika. Oprócz kopnięć uczymy się tutaj także uników. Chodząc systematycznie na takie treningi jesteśmy dodatkowo w stanie spalić zbędne kalorie. Dodatkowo możemy przy tym wymodelować naszą sylwetkę. Dlatego też nie ma się co oszukiwać – większości kobiet, które zamierzają chodzi na sporty walki chcą przede wszystkim schudnąć. W tym przypadku godnym naszej uwagi będą takie sporty walki jak akido czy taekwondo.

Akido czy taekwondo

Te dyscypliny wyróżniają się również tym, że często musimy zaopatrzyć się np. w kimono. Akido to jedna z najlepszych opcji dla kobiet, ponieważ znowuż nie musimy tutaj posiadać umięśnionej sylwetki. Poza tym jeśli nie lubimy rywalizować to kolejny powód, dla którego powinniśmy chodzić na te treningi. Znów bazujemy tutaj na sile naszego przeciwnika, którą wykorzystujemy przeciwko niemu. Po kilku treningach zauważmy, że nasze mięśnie będą mocniejsze, poza tym nasza waga będzie niższa. Dodatkowo będziemy wykonywać jeszcze kilka dodatkowych ćwiczeń, które mają na celu np. wyregulować nasz oddech.

Jak widać tych propozycji dla pań jest kilka. Warto również wspomnieć, że sporty walki są idealne, aby pozbyć się złych emocji. Poprzez wykonywanie ćwiczeń na treningu możemy oczyścić nasz umysł i pozbyć się stresu.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.