Skutki uboczne odchudzania.

Odchudzanie jest w modzie, ale już kiedy mówimy o zdrowym odchudzaniu to już nie wygląda tak kolorowo.

Większości z nas wybierając dietę patrzy na to jak szybko zgubimy zbędne kilogramy. Niestety zapominamy o tym, że dieta powinna być ułożona indywidualnie. Poza tym nie możemy chudnąć więcej niż 1 kilogram tygodniowo. W innym wypadku czeka nas szereg niepożądanych skutków ubocznych odchudzania.

Pomijając efekt jo-jo, który jest należy do widocznych skutków, to warto wymienić przede wszystkim te, które zachodzą w nas również od wewnątrz.

Pierwszym skutkiem dość często występującym u osób, które źle dobrały sobie dietę jest spowolniony metabolizm. Jeśli jemy za mało, ale też decydujemy się na np. dwa duże dania w ciągu dnia musimy liczyć się, że nasz metabolizm będzie spowolniony. Objawy są widoczne gołym okiem – zamiast chudnąć, tyjemy. Taka dieta powoduje u nas powstanie również cellulitu.

Kolejnym skutkiem ubocznym jest obniżenie odporności. Nawet w trakcie diety musimy pamiętać, by dostarczać własnemu organizmowi witaminy i minerały, które są niezbędne do życia. Dlatego warto zwrócić uwagę na zażywane probiotyki, np. jogurt naturalny.

Skutkiem ubocznym, który dotyka głównie młode osoby to zaburzenia hormonalne. Warto o tym wspomnieć, ponieważ to właśnie głównie młode dziewczyny decydują się na diety odchudzające, a do tego stosują ciężkie treningi. To może prowadzić do chociażby bolesnych miesiączek. Uważa się, że nie powinno się stosować diet i intensywnych treningów do pełnoletniości.

Dość popularnym skutkiem ubocznym odchudzania jest zakwaszenie organizmu. To dotyka osób, które przeszły na dietę opartą głównie na białkach. Wtedy to nie dostarczają tak dużych ilości tłuszczy czy węglowodanów. W konsekwencji możemy się spodziewać trądziku czy problemów z trawieniem.

Powyżej wymienione skutki uboczne odchudzania to jedynie kilka przykładów. Jest ich o wiele więcej. Pokazuje to, że nie powinniśmy nastawiać się głównie na szybkie odchudzanie, ponieważ może to doprowadzić nasz organizm do wielu chorób i dolegliwości.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.