Odżywianie w trakcie wyjazdu wakacyjnego.

Jak co roku okres wakacyjny dla większości osób na diecie to prawdziwa katorga. Gofry, lody i inne smakołyki są teraz dostępne co kilkanaście metrów. Kuszą nas zapachy, choć jeszcze nie wiemy skąd pochodzą. Ale tak naprawdę nie musi być to ciężki czas. W końcu na wyjazd wakacyjny czekamy często przez cały rok. Trudno byłoby jeszcze tam nie odpocząć. Będąc na diecie możemy odpowiednio się przygotować. Dlatego już na wstępnie musimy stworzyć swój plan, przemyśleć na co możemy sobie pozwolić, a na co nie.

Nasz plan powinien zacząć się już od samej podróży do docelowego miejsca. Jak wiadomo trwają one często kilka godzin. W tym czasie zatrzymuje się w miejscach, gdzie są bary, które serwują głównie niezdrową żywność. Dlatego my musimy być zaopatrzeni w plastikowe pojemniczki, w które wcześniej wypełniliśmy sałatką, warzywami, owocami czy orzechami. Dziś jest to o wiele prostsze, ponieważ gotowe sałatki są gotowe w sklepach. Często oprócz nich jest również grillowane mięso oraz sztuczce. Zatem nie musimy się o nic martwić. Można również spożywać jogurty, ale te najlepiej brać w niedługie podróże.

Jeśli chodzi o picie to mowa oczywiście o wodzie mineralnej. Warto do niej dodać listki mięty czy sok z cytryny. Kolejną przeszkodą na wakacjach jest all-inclusive czy restauracje. Wbrew pozorom łatwiej będzie nam w restauracji, ponieważ w tym przypadku sami zamawiamy posiłek. W opcji all-inclusive mamy wszystko podane, wystarczy to nałożyć na talerz. Zazwyczaj mamy zatem do czynienia z kalorycznymi sosami, ciastami i innymi słodkościami, przed którymi należy się oczywiście przestrzegać. Oprócz posiłków podczas wakacji pozostaje jeszcze kwestia alkoholu. Jak wiadomo wieczorami spotykamy się ze znajomymi i zazwyczaj nie brak drinków, gazowanych napoi, itp. Będąc na diecie musimy się tego absolutnie wystrzegać. W zamian za to możemy pozwolić sobie na wino wytrawne. Piwo czy drinki z gazowanych napojów nie są dla osób będących na diecie.

Jak widać jest kilka zasad, na które szczególnie musimy zważyć uwagę. Mimo wszystko warto, ponieważ możemy zaprzepaścić czas przed wyjazdem, na który tak ciężko pracowaliśmy. Poza tym na wakacjach możemy się równie dobrze bawić i wypocząć bez niezdrowego jedzenia.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.