Odchudzanie z długotrwałym efektem

 

Jak uniknąć efektu jo jo po odchudzaniu?

Odchudzanie, czyli gubienie kilogramów, dla wielu nie jest żadnym problemem, do momentu zakończenia diety. Wtedy motywacja znacznie spada, szczególnie jeżeli osiągnie się upragniony wynik na wadze. W takiej sytuacji łatwo o efekt jo jo, który w szybkim czasie sprawi, że kilogramy narastają nawet z nadwyżką? Jak do tego nie dopuścić? Potrzeba tutaj sporo samodyscypliny i świadomości zagrożenia.

Odchudzanie z długotrwałym efektem

Przede wszystkim zdrowe odżywiania i odpowiednia ilość porcji powinny zostać wprowadzone na stałe. Niestety większość przypadków efektu jo jo po odchudzaniu wynika z “rzucenia się” na jedzenie zaraz po zakończeniu diety. Aby zminimalizować ryzyko tego, że tak się stanie, nie warto się głodzić ani zupełnie rezygnować z ulubionych posiłków. Po prostu wystarczy zmniejszyć porcje. Ponadto podaż kalorii w ilości o wiele mniejszej niż zapotrzebowanie organizmu doprowadza do tego, że znacznie zwalnia nasz metabolizm. Kiedy dieta się skończy, zaczyna on odkładać wszystkie zapasu tłuszczu, ponieważ w jego pamięci zapisał się stan, kiedy nie były one dostarczane ciału w odpowiedniej mierze. Ogromne znaczenie ma więc racjonalne odchudzanie oraz powolne wychodzenie z diety. oznacza to stopniowe wprowadzanie pewnych produktów, wcześniej wykluczonych z żywienia, na przykład pieczywa.

Dieta sokowa, czyli odchudzanie oczyszczaniem

Dieta złożona z soków nie powinna trwać dłużej niż 2-3 dni i nie jest typową dietą odchudzającą. Nie jest jednak głodówką i można powiedzieć, że dla większości osób jest bezpieczna, jeżeli dostarczamy sobie soki z różnorodnych warzyw i owoców. Nie ma potrzeby w takiej sytuacji martwić się o to, czy zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze zostanie zaspokojone.

Czy soki odchudzają?

Jest jednak pewien warunek, powinny być to soki świeżo wyciskane na przykład za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej, nie zaś skoki ze sklepów, które są pełne cukru, to dodatkowo są dosyć ubogim asortymentem, by naprawdę dostarczyć sobie wszystkiego co potrzeba do dobrego funkcjonowania. Kilkadziesiąt godzin picia koktajli z owoców i warzyw, takich jak szpinak, buraki, jarmuż czy zioła skutecznie pomoże oczyścić organizm i pozytywnie wpływa na przemianę materii. Trzeba pamiętać, że soków w ciągu dnia powinno być sporo, by dostarczyć sobie odpowiednią dawkę kalorii. Taka dieta to dobre przygotowanie do dalszych etapów walki o odchudzanie. Nie należy spodziewać się, że pozbędziemy się po niej tłuszczu, jednakże w ciągu trzech dni na pewno z organizmu zejdzie sporo niepotrzebnej wody. Wtedy mogą się zmniejszyć także obwody ciała. Po prostu smukleje ono i zmniejsza się cellulit wodny. Taka dieta to nie typowe odchudzanie, ale przyda się nawet osobom, które nie walczą z nadmiernymi kilogramami lecz chcą poprawić samopoczucie.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.