Ochrona rąk podczas treningu.

Nasze dłonie bardzo często są wykorzystywane podczas wykonywania treningu. Niezależnie od tego jakie ćwiczenia wykonujemy to należy zadbać o tę część ciała. Tym bardziej są one ważne, że równie często są one nam potrzebne do codziennych czynności życiowych – spożywanie posiłków byłoby o wiele trudniejsze niżeli nie dwie sprawne dłonie. Dlatego też każdy sportowiec wie, jak ważna jest ochrona rąk podczas treningu.

Jakie dokładnie sporty wymagają zakup specjalnych rękawic? Przede wszystkim sporty walki, ale również są przydatne w sportach siłowych i innych. Prym wiodą jednak sporty walki, a przede wszystkim boks. Dla każdego pięściarza ochrona rąk jest niezwykle ważna. W tym przypadku dbamy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Przy zakupie rękawic do boksu nie musimy wybierać tych najdroższych. Po pierwsze zwróćmy uwagę na naszą wygodę. Rękawice nie mogą być ani za duże, ani za małe. To już samo w sobie może nam wyrządzić krzywdę. Dlatego też przed zakupem warto przymierzyć rękawice. Dlaczego to takie ważne? Już podczas samego treningu wykonujemy mnóstwo uderzeń, złe dopasowane rękawice prowadzą do uszkodzeń kości naszej dłoni. Zważmy również uwagę na to, by rękawice bokserskie zawierały co najmniej trzy warstwy pianki amortyzującej. Z nieco innymi rękawicami mamy do czynienia w MMA. Tutaj z uwagi na fakt, że podczas walki nie tylko pojawia się boks, ale również inne style walki to rękawice nie posiadają osłony na palce. Jednak obydwie te opcje łączy jedno – ochrona nadgarstka, która jest równie ważna jak osłona samej ręki. Ochrona rąk podczas treningu ważna jest nie tylko podczas sportów walki.

Coraz więcej osób decyduje się zakupić rękawice na siłownie. Nie jest w tym nic dziwnego i z pewnością nie służą do szpanowania. W tym przypadku chronimy głównie naszą skórę – od przetarć, złuszczenia naskórka. Takie rękawiczki charakteryzują się pianką występującą po wewnętrznej stronie, nieco inaczej niżeli w sportach walki. Dzięki temu wchłania ona również pot.

Warto dbać o nasze ręce podczas treningu. Zakup rękawic to żaden nadzwyczaj drogi gadżet, a może nasz uchronić przed wieloma kontuzjami.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.