Nawyki, które prowadzą do otyłości.

Źródła otyłości możemy szukać na wielu podłożach, choć najczęstszym z nich są złe nawyki żywieniowe. Co ważne, coraz częściej są one popełniane przez najmłodszych. Musimy zatem szczególną uwagę poświęcić naszym dzieciom, ale również zadbać o siebie.

Konsekwencje otyłości to choroby:
– popularna cukrzyca
– miażdżyca
– choroby serca

Jakie zatem nawyki prowadzą nas do tego stanu? Przede wszystkim rezygnacja ze śniadania. Według specjalistów to najgorsze co możemy robić. Niektórzy uważają, że takie zachowanie pozwoli im szybciej zgubić zbędne kilogramy, a efekt jest zupełnie odwrotny. Prawdą jest, że mało kto z nas ma ochotę rano na śniadanie. Mimo wszystko warto zjeść choć coś małego – jedną kanapkę czy jogurt. Jeśli tego nie zrobimy nasz organizm i tak się będzie domagał spożycia owych kalorii w następnych godzinach. Zatem bardziej jesteśmy narażeni na podjadanie, co w konsekwencji również prowadzi to przybierania na wadze. Głodówki prowadzą do tego, że nasz organizm musi się bronić i gromadzi zapasy w formie tkanki tłuszczowej.

Kolejnym złym nawykiem jest trzech dużych posiłków w ciągu dnia. Takie zachowanie hamuje nasz metabolizm. Jesteśmy ospali, a po posiłku również nie mamy siły. To nie tak ma wyglądać. Dlatego spróbujmy jeść mało, a często. Cztery-pięć posiłków w ciągu dnia przyspieszy nasz metabolizm, będziemy bardziej rześcy. Co ważne, przerwy między posiłkami powinny wynosić średnio 3-4 godziny.

Innym nawykiem, który prowadzi nas do otyłości to picie słodkich ,gazowanych napojów, które zupełnie nie wnoszą nic wartościowego do naszego organizmu. Wręcz przeciwnie – nadal chce nam się pić, a nasz organizm otrzymuje konserwanty i ogromne ilości cukru. Każdy powie nam, że najlepszą alternatywą będzie woda mineralna, która dostarcza nam wiele minerałów, a także łagodzi nasze pragnienie.

Otyłość często ma podłoże psychiczne – zajadamy własne smutki. To problem, który coraz częściej dotyczy dzieci w szkołach. Są tam wyśmiewane, a ukojenie przynosi im jedzenie. W tym przypadku najważniejsze jest zauważenie problemu i skierowanie się do lekarza.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.