Najlepsze nawyki żywieniowe.

Większości z nas uważa, że tylko restrykcyjna dieta w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami jest w stanie nas odchudzić. Niż bardziej mylnego!.

Tym bardziej, że nie każdy z nas ma czas na systematycznie treningi. Poza tym sama dieta – często nie możemy jeść tego co lubimy, musimy kupować nieznane nam dotąd produkty. Czas ten nie należy do najmilszych przez co szybko rezygnujemy. Jednak odchudzanie nie musi być tak niemile wspominanym przez nas czasem. Jak ogólnie wiadomo niemal katując się przez kilka tygodni potem dodatkowo musimy być przygotowani na efekty poboczne. Możemy zatem nabawić się anemii czy efektu jo-jo.

Najlepszym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów jest po prostu zmienienie nawyków żywieniowych.

To kilka trików, dzięki którym przez cały czas będziemy mogli utrzymać odpowiednią wagę, będzie się dobrze czuć i zapomnimy o skutkach ubocznych. Najtrudniejsze mogą być dwa pierwsze tygodnie, jednak potem już przyzwyczaimy się do naszych nowych nawyków żywieniowych i nie będą one dla nas stanowić problemu.

I tak, po pierwsze pamiętajmy o regularnym piciu wody. Zwiększa tempo naszego metabolizmu, a poza tym usuwa toksyny – dzięki temu szybciej możemy schudnąć. W domu zawsze powinniśmy mieć do niej dostęp, gdyż często odczuwamy pragnienie, a nie uczucie głodu.

Kolejnym równie ważnym trikiem, który ma wpływ na szybkość naszego metabolizmu to ilość naszych posiłków – mniej, a częściej. To może się okazać sukcesem. Dlatego nie rezygnujmy ze śniadania czy kolacji. Głodówka to najgorsze co możemy sobie zrobić. Być może rano nie odczuwamy głodu, ale za to podczas obiadu będziemy czuli taki głód, że najchętniej zjedlibyśmy dwie porcje.

Nie zapominajmy również o warzywach – to bardzo cenny nawyk żywieniowy. Jedzmy je, róbmy świeżo wyciskane soki. Możemy również kupować mrożone, jeśli nie mamy czasu na ich odpowiednie przygotowanie. Jedzenie to oczywiście nie wszystko. Nie musimy co prawda chodzić na siłownię czy biegać godzinami. Ale za to warto w ładną pogodę zamiast taksówki po prostu na pieszo wrócić do domu.

Te triki pozwolą nam na skuteczne odchudzanie, bez restrykcyjnej diety i odmawianiem sobie przyjemności na każdym kroku.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.