Kreatyna

Kreatyna jest legalna.

Mnóstwo ćwiczących w celu zintensyfikowania rezultatów ciężkich treningów decyduje się na różne suplementy i odżywki dla sportowców. Wśród nich palmę pierwszeństwa od wielu lat ma kreatyna. Tym samym warto jej się przyjrzeć, aby poznać zastosowanie oraz ewentualne przeciwwskazania.

Śmiało można powiedzieć, że jest to najpopularniejszy na świecie suplement stosowany przez sportowców w celu zwiększenia siły i masy mięśniowej, Skutkiem tego kreatyna jest chyba najbardziej przebadanym preparatem tego typu. Wspomniane liczne badania dowiodły nie tylko jej bezpieczeństwu, ale przede wszystkim wysokiej skuteczności. Tym samym absolutnie nikogo nie dziwi to, że stosują ją powszechnie sportowcy zawodowi i amatorzy. Trzeba jednak zaznaczyć, że znacznie lepiej działa ona na mężczyzn niż na kobiety.

Kreatyna nie tylko powala cieszyć się większą siłą, ale też podnosi ona ogólną wytrzymałość naszego organizmu. Mimo wielu zalet część osób może odczuwać pewien dyskomfort z nią związany. Chodzi tutaj przede wszystkim o ryzyko odwodnienia, problemy żołądkowe bądź też wzrost podatności na naciągnięcia i nadwyrężenia mięśni.

Mimo wszystko kreatyna stosowana w rozsądny sposób przynosi więcej zysków niż strat ćwiczącemu i tym samym warto po nią sięgnąć!

Optymalne dobowe zapotrzebowanie kreatyny to ok. 2g.
Suplementacja w pełnej dawce 20-30 g (4-5 porcji po 5-6g) przez 5-7 dni.
Zastosowanie samej kreatyny nie daje pozytywnych rezultatów u wszystkich jednostek, ale stosowanie kreatyny wraz z węglowodanami daje pozytywne wyniki u wszystkich.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.