Jogurty pitne – dlaczego warto po nie sięgać?

Zdrowa dieta powinna być zbilansowana, różnorodna i bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Istotne jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, właściwe zbilansowanie białka i węglowodanów. Ponadto – jak podkreślają lekarze i dietetycy – warto zawrzeć w swoim jadłospisie jogurty. Doskonałą i łatwo przyswajalną opcją są jogurty pitne z dostawą do domu. O ich zaletach opowiemy w poniższym artykule.

1. Jogurty pitne – dlaczego warto je włączyć do swojej diety?

2. Jak jogurty wpływają na organizm?

3. Jogurty pitne – zdrowie i wygoda

Jogurty pitne – dlaczego warto je włączyć do swojej diety?

Jogurty są sposobem, dzięki któremu można dostarczyć organizmowi wielu cennych składników odżywczych. Zawierają bowiem fosfor, wapń, sole mineralne, witaminy, aminokwasy, ale także białka, węglowodany i tłuszcze. Dobrej jakości jogurt powinno się spożywać w zasadzie codziennie. Warto zatem zdecydować się na jogurty pitne z dostawą do domu, żeby mieć zapas produktu pod ręką. To idealna opcja także wtedy, kiedy chcemy zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Zamiast niezdrowej przekąski warto wówczas sięgnąć po kubeczek pitnego jogurtu, który nasyci i dostarczy cennych składników odżywczych, ale nie będzie tuczący. Obecnie jogurty wielu renomowanych firm dostępne online mają bardzo dobre składy. Warto zwrócić na nie uwagę i zaopatrzyć się w zapas wartościowych produktów spożywczych.

Jak jogurty wpływają na organizm?

Przede wszystkim jogurty (także te pitne) mają tę właściwość, że zawarte w nich składniki i witaminy są znacznie lepiej przyswajane przez organizm, niż mleko. Spożywanie jogurtów ma wręcz zbawienny wpływ na cały układ trawienny, działa kojąco na żołądek. Jogurty mają także dobry wpływ na insulinooporność. Zawierają probiotyki oraz kultury bakterii (na przykład Lactobacillus acidophilus LA-5), niezwykle przydatnych do właściwego funkcjonowania wspomnianego układu trawiennego. Można spożywać je nawet doraźnie w razie przejściowych problemów trawiennych – są bezpiecznym posiłkiem na przykład w trakcie biegunki czy zakażenia wirusem tzw. grypy żołądkowej. Przeciwdziałają także groźnemu dla zdrowia stłuszczeniu wątroby. Jogurty są bogatym źródłem wapnia, fosforu, białka, a także wielu różnorodnych witamin (między innymi A, B, D). Warto wspomnieć także o tym, że jogurty pitne mają dobry wpływ także na uzębienie – spożywanie jogurtów zapewnia świeży oddech, nie powodując jednocześnie zbierania się kamienia nazębnego.

Jogurty pitne – zdrowie i wygoda

Jogurty pitne to świetna alternatywa dla tradycyjnych jogurtów w kubeczkach. Przede wszystkim dlatego, że pozwalają dostarczać organizmowi cennych składników odżywczych nawet poza domem. Są zamknięte w wygodnych opakowaniach (buteleczkach), wyposażonych zazwyczaj w zakrętkę. Można je zabrać wszędzie – do pracy, szkoły, na uczelnię czy na wycieczkę. To bardzo dobre rozwiązanie także dla osób, które są na diecie i chcą zredukować masę ciała. Buteleczka jogurtu pitnego w torbie sprawia, że zawsze można sięgnąć po zdrową przekąskę, zamiast skusić się na szkodliwego fast fooda czy słodycze z najbliższego sklepu.

Podsumowując; jogurty pitne są równie wartościowe, co te tradycyjne, lecz jednocześnie są ich wygodniejszą alternatywą. Warto sięgać po jogurty zamiast decydować się na niezdrowe przekąski. Lekarze i dietetycy dostrzegają zbawienne działanie jogurtów na organizm, jeśli spożywa się kubeczek jogurtu dziennie. Zawarte w jogurcie witaminy, minerały, aminokwasy i inne cenne składniki są gwarantem zdrowia.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.