Jak wybrać dietę z ograniczonym limitem kalorii?

W sieci możemy znaleźć kilkadziesiąt różnych diet odchudzających. Niektóre z nich kładą nacisk głównie na dany produkt, jeszcze inne są stosowane przez określony czas. Mimo to największą popularnością cieszą się diety z ograniczonym limitem kalorii.

Większości osób, które chcą przejść na dietę szykuje się na ich liczenie. Przede wszystkim musimy pamiętać, że ot tak nie możemy wybrać dla siebie np. diety 1000 kcal czy 2000 kcal. Ważne są tu takie czynniki jak podstawowa przemiana materii i całkowita przemiana materii. Te często możemy wyliczyć na różnych stronach internetowych. Dzięki nim zobaczymy jakie jest nasze zapotrzebowanie na kalorii podczas codziennych czynności, a także podczas dodatkowo wykonywanych czynności. Poza tym chcemy uniknąć efektu jo-jo. A to również ma znaczenie w doborze odpowiedniej diety. I tak pierwsza dieta wynosząca 1000 kcal jest uznawana za głodową. Nie powinniśmy jej stosować, nawet jeśli nie jesteśmy aktywni fizycznie. Oczywiście niektórzy mogą ją stosować, ale są to zamierzone skutki, które nie trwają zbyt długo. Takie odchudzanie nie jest zdrowe, dlatego też często możemy spodziewać się skutków ubocznych jak chociażby efekt jo-jo.

Kolejna dieta odchudzająca 1500 kcal jest już bardziej popularniejsza i opisywana jako zdrowa. Taka dieta pozwoli nam na odpowiednie samopoczucie. Być może efekty nie będą zbyt szybkie, ale z pewnością bardziej trwałe niżeli w przypadku pierwszej opcji. Jeśli natomiast jesteśmy bardzo aktywnie fizycznie to i tyle kalorii może być dla nas za mało. Stąd dieta 2000 kcal. Wydawać się może to dziwne, że chcąc się odchudzić wybieramy taką dietę. Ale pamiętajmy, że są osoby, które dziennie spożywają 5000 kcal i więcej. U nich efekty będą oczywiście widoczne o wiele szybciej. Ta dieta jest również dobra dla większości sportowców. Potrzebują oni więcej siły, ponieważ prowadzą intensywne treningi. Przy diecie 1000 kcal byłoby to zupełnie niemożliwe.

Jak widać dietę należy wybierać ostrożnie. Nie możemy kierować się zbyt niską ilością kalorii. Wszystko powinno być ustalane indywidualnie, gdyż każdy z nas prowadzi inny tryb życia.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.