Jak szybko schudnąć? Najważniejsze zasady skutecznego zrzucania kilogramów

Zastanawiasz się, jak szybko schudnąć? Już teraz warto podkreślić, że utrata wagi powinna odbywać się stopniowo. Dzięki temu unikniesz nie tylko problemów ze zdrowiem, ale także niechcianego efektu jo-jo. Nie oznacza to jednak, że masz zrzucać kilogram na miesiąc! Odpowiednia dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną sprawi, że spadek wagi będzie wynosić nawet do 4 kg w skali miesiąca, a to naprawdę całkiem dobre tempo. Sprawdź, jak szybko schudnąć i nie stracić zdrowia!


Nie wiesz, jak szybko schudnąć? Zapomnij o głodówkach!

O głodówkach można powiedzieć wiele, ale nie to, że są zdrowym i dobrym sposobem na zrzucenie niechcianych kilogramów. Radykalne ograniczenie kalorii do poziomu, który nawet nie pokrywa minimalnego dziennego zapotrzebowania, jest po prostu niebezpieczne. To również najprostszy sposób na nabawienie się problemów zdrowotnych i efektu jo-jo. Głodówki nigdy nie są dobrą odpowiedzią na pytanie „jak szybko schudnąć”!


Najważniejsze zasady skutecznego odchudzania

Skoro tak popularne głodówki nie sprawią, że szybko schudniesz, to co w takim razie będzie skutecznym sposobem na zrzucenie nadprogramowych kilogramów? Poniżej znajdziesz najważniejsze i bardzo proste zasady zdrowego odchudzania.

  1. Pożegnaj się z fast foodami i sklepowymi słodyczami, które są nie tylko bardzo kaloryczne, ale także niezdrowe.
  2. Wybieraj tłuszcze roślinne zamiast zwierzęcych.
  3. Zacznij czytać składy produktów i sprawdzać tabele wartości odżywczych. To naprawdę cenne źródła informacji.
  4. Jedz mniej, ale częściej. Strzałem w dziesiątkę będzie od 4 do 5 posiłków dziennie.
  5. Dodawaj warzywa do każdego posiłku. Im więcej, tym lepiej, bo to właśnie w nich znajdziesz mnóstwo witamin, minerałów i błonnika pokarmowego.
  6. Pij przynajmniej 1,5 l wody dziennie.
  7. Ogranicz cukier.

Jak szybko schudnąć? Skorzystaj z pomocy specjalistów

Dobrym sposobem na to, jak szybko schudnąć, jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Masz kilka opcji – możesz zatrudnić trenera personalnego, udać się do dietetyka w swoim mieście lub skorzystać z możliwości, jakie daje catering dietetyczny. Dieta pudełkowa to wygodny, smaczny i skuteczny przepis na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Za opracowanie menu odpowiadają dietetycy, a za przygotowanie potraw doświadczeni kucharze. Brzmi jak duet idealny, prawda? Tak właśnie jest! W połączeniu z różnorodnością planów żywieniowych i wariantów kalorycznych catering dietetyczny to strzał w dziesiątkę dla wszystkich osób, które zastanawiają się, jak szybko schudnąć.

Odchudzanie może okazać się przyjemnym procesem, który doprowadzi Cię do wymarzonej sylwetki. Ważne jednak, by podchodzić do niego z rozwagą i cierpliwością. Pamiętaj, że wolna redukcja masy ciała zmniejsza ryzyko powstawania efektu jojo. Już dziś zaplanuj dietę i aktywność fizyczną, by móc cieszyć się piękną sylwetką już za kilka tygodni.

Materiał zewnętrzny

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.