Jak się zmotywować przy odchudzaniu?

Motywacja jest niezwykle ważna podczas odchudzania. Coraz częściej mówi się tylko o tym co mamy jeść czy ćwiczyć, ale także organizuje się spotkania z psychologiem. Jak możemy sami nad sobą pracować i co powinniśmy zrobić, by odchudzanie nie zakończyło się już w pierwszym dniu z powodu braku motywacji?

Powód do odchudzania 1

Zacznijmy od zrobienia badań. Te warto zrobić niezależnie od wszystkiego. Dzięki temu wiele dowiemy się o naszym organizmie. Być może mamy jakieś problemy zdrowotne, które wymagają mniejszej wagi? Bardzo łatwo jest przytyć. A nadwaga czy otyłość to nie tylko kwestia estetyki, ale także walka o zdrowie. To dla wielu z nas może być dobrą motywacją, by zacząć o siebie zadbać.

Powód do odchudzania 2

Co może nas jeszcze zmotywować?Z pewnością zakupy. O co chodzi dokładniej? Być może bardzo podoba nam się torba czy buty? Jeśli tak załóżmy się z naszą siostrą, bratem czy koleżanką o daną rzecz. Jeśli nie wierzą oni w to, że będąc teraz na diecie uda Ci się schudnąć po prostu załóż się z nimi o daną rzecz. Kiedy schudniesz wcześniej ustalone kilogramy będziesz się mogła cieszyć z nowego zakupu! W końcu kto z nas nie lubi zakupów? Taka motywacja może okazać się naprawdę skuteczna. Spróbuj!

Powód do odchudzania 3

Równie ciekawym pomysłem jest konkurowanie z naszymi znajomymi. Z pewnością ktoś z nich się również odchudza. Jeśli tak to warto zrobić zawody – kto schudnie więcej. Oczywiście wszystko w skali zdrowego rozsądku.

Powód do odchudzania 4

Kolejnym równie ciekawym sposobem na motywację jest myśl o naszych byłych partnerach. Z pewnością kusi nas pokazanie się o nienagannej sylwetce. Nic nam tak nie poprawi humoru jak ich miny. A jeśli to nas nie dotyczy to z pewnością gdzieś obok jest ktoś komu chcemy się podobać.

Powyższe przykłady są niezwykle skuteczne i naprawdę warto z nich skorzystać. Tym bardziej jeśli nie mamy o tyle silnej woli, by w samemu w samotności prowadzić walkę ze zgubieniem zbędnych kilogramów. Im więcej tych przykładów będzie nas dotyczyło – tym lepiej. W końcu dieta i ćwiczenia to walka dzień w dzień. Dzięki odpowiedniej motywacji lepiej będziemy znosić kolejne ćwiczenia i wyrzeczenia w diecie.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.