Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu.

Częstym problemem naszych zbędnych kilogramów jest po prostu tłuszcz. Jeśli nie chcemy od razu przechodzić na ścisłą dietę zacznijmy od przestrzegania poniższych rad.

Zacznijmy od śniadania.

Wstajemy kilkanaście minut przed wyjściem do pracy. Nie jesteśmy od razu głodni i w ferworze dostania się do pracy zapominamy o jedzeniu. To błąd i czas najwyższy to zmienić. Dlaczego? Głównie chodzi tu o nasz metabolizm. Musi on działać cały czas, a to jest możliwe jeśli będziemy jedli niewielkie posiłki o stałych godzinach. Śniadanie jest niezwykle ważne, ponieważ pobudza nasz organizm do pracy.

Napoje.

Stawiajmy na zimne napoje. Dzięki temu spalimy więcej kalorii, ponieważ nasz organizm musi sam popracować nad tym, by ogrzać napój. To właśnie powoduje, że zużywa się w tym czasie dużo energii, a wraz z tym spalamy więcej kalorii.Kolejną ciekawostką jeśli chodzi o napoje jest kawa. Wiele osób uważa, że nie powinniśmy jej pić. Ale po pierwsze nic w nadmiarze nie szkodzi, a po drugie nawet wskazane jest wypić małe espresso. Oczywiście zapomnijmy o słodzeniu. Badania dowiodły, że nawet niewielka filiżanka pobudzi spalanie tłuszczu. A w końcu o to nam chodzi – nic nie robić, a spalać kalorie!

Nie samym jedzeniem jednak człowiek żyje.

Mimo tego, że nie musimy być na diecie czy ścisłych treningach to i tak powinniśmy pomyśleć nad włączeniem do naszego codziennego planu dnia chociażby 15-20 minut ćwiczeń. Nie zawsze muszą to być nudne ćwiczenia w domu na macie. Łączmy więc pożyteczne z przyjemnym. Zatem zamiast wsiadać do samochodu czy tramwaju wybierzmy rower lub spacer. Dzięki temu dotlenimy nasz organizm i przy okazji spalimy kolejne kalorie.

Spalanie kalorii nie należy do naszych ulubionych czynności. Szybko i łatwo w dzisiejszych czasach jest przytyć, jednak potem ciężko jest się pozbierać i wziąć w końcu za porządną zbilansowaną dietę. Ale jeśli zastosujemy choć jedną z powyższych uwag to spalanie kalorii z pewnością będzie szybsze.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.