Jak namówić partnera do odchudzania?

Dostrzegając nadwagę u swojego partnera, a przede wszystkim problemy zdrowotne, które są tego konsekwencją często zastanawiamy się jak możemy namówić naszego partnera na odchudzanie. Temat jest niezwykle trudny, ponieważ wiele osób ogólnie jest zrażonych do samej diety i ćwiczeń. Na szczęście możemy zastosować kilka trików, dzięki którym nasz partner zacznie się odchudzać.

Sylwetka przed kilku lat.

Jako pierwszą warto zastosować najmniej inwazyjną zmianę, czyli pokazanie zdjęć sprzed kilku lat, gdy waga była jeszcze w granicach normy. Wtedy dopiero często dostrzegamy różnice. Zdjęcia to wspomnienia. A mając mniej kilogramów mamy z pewnością więcej energii. Przypomnienie sobie dawnych czasów, kiedy pokonanie kilkunastu metrów truchtem nie było dla nas wielką przeszkodą może w końcu zmobilizować do zmian.

Jedzenie a odchudzanie

Jeśli to nie pomaga warto zacząć prawdziwe zmiany, które zaczną się oczywiście w kuchni. Warto zacząć po prostu zdrowo gotować. Dzięki temu nasz partner nie będzie miał wyboru. To jednak będzie szło i w drugą stronę, ponieważ sami również zaczniemy spożywać owe posiłki. Zaliczyć to możemy na plus, ponieważ automatycznie będziemy dbali o swoje zdrowe odżywianie.

Ruch na świeżym powietrzu.

W wolnych chwilach, tym bardziej przy ładnej pogodzie warto zachęcać do wspólnych spacerów. Dla większości z nas to przyjemność, bo w końcu mamy chwilę dla siebie. Spacer to również aktywność fizyczna. Tu także spalamy zbędne kalorie i przede wszystkim polepszamy swoją kondycję. Dodatkowo spędzimy czas na świeżym powietrzu, a to dziś równie ważne, ponieważ zamykamy się głównie w czterech ścianach w pracy, a potem w domu.

To wszystko zmierza również do innego równie ważnego punktu – przejście na dietę razem z naszym partnerem. Tutaj możemy liczyć na wspólne motywowanie się do działania. Możemy razem chodzić chociażby na siłownie czy basen. Dodatkowo mniej wydamy na jedzenie, ponieważ obydwoje będziemy jedli to samo tylko w różnych ilościach. Zatem zaoszczędzimy także czas na gotowanie. Jak widać nie jest ciężko przekonać naszą drugą połówkę, by zrzuciła zbędne kilogramy. Co więcej, sami możemy również na tym zyskać.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.