Genodieta – spersonalizowana dieta DNA

Każdy z nas szuka diety idealnej. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z dietą widzimy jak dużo opcji mamy do wyboru. Niestety po pewnym czasie również zauważymy, że nie spełniają one w większości naszych wymagań.

Czy istnieje w ogóle dieta idealna?
Niektórzy twierdzą, że tak – od czasu pojawienia się genodiety. To bardzo ciekawa propozycja na skuteczne odchudzanie. Choć oprócz tego specjaliści uważają, że stosując genodietę poprawimy także jakość swojego życia i będziemy mogli dłużej się nim cieszyć. Jak dobrze wiemy każdy z nas jest zupełnie inny. Każdy z nas ma inne predyspozycje genetyczne, dlatego każdy powinien mieć swój indywidualny plan żywnościowy. To właśnie oferuje nam genodieta. Genetyka ma ogromne znaczenie, choć w tym przypadku mówimy o nutrigenetyce.

Jak wygląda owa dieta?
Przede wszystkim na początek musimy wykonać badania, które pomogą nam zbadać, które produkty spożywcze są dla nas idealne, a których należy omijać. Takie badanie to koszt liczony w tysiącach, średnio jest to ok. 3 tysiące złotych, choć zależy to od kliniki, w której zamierzamy je zrobić. Badanie samo w sobie nie jest nieprzyjemne, ponieważ wystarczy pobrać materiał z wewnętrznej strony naszego policzka. Po kilku tygodniach możemy spodziewać się wyników. Są one bardzo ważne, ponieważ na ich podstawie specjalista ustali dla nas indywidualny program żywnościowy. Stąd też genodieta to idealne rozwiązanie dla alergików czy osób, które cierpią na nietolerancję pokarmową. Dzięki wynikom możemy sprawdzić w szybki sposób co nasz organizm toleruje, a co nie. Poznając problem od środka jesteśmy w stanie szybciej osiągnąć należyte efekty. To jedna z niewielu propozycji indywidualnych diet. Oczywiście niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych, dzięki czemu możemy liczyć nie tylko na skuteczne odchudzanie. Jedynym minusem są z pewnością koszta, na które trzeba się nastawić już na samym początku. Jeśli jednak dysponujemy taką ilością gotówki warto się zdecydować na genodietę, gdyż jest to nieliczna dieta potwierdzona badaniami naukowymi.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.