Domowy trening w deszczowe dni.

Po okresie zimowym każdy z nas chce się wziąć za siebie. Nie ma już mowy, że zbędne kilogramy przykryjemy pod luźnym swetrem. Zaczynamy zatem planować nasz trening. Wielu chciałoby w końcu wyjść na świeże powietrze. Ale w takich miesiącach jak chociażby marzec na dworze są chlapy od śniegu. Dodatkowo pogoda nas nie rozpieszcza i właśnie w tym czasie występuje dużo opadów.

Co wtedy?

Trening możemy równie dobrze przeprowadzić w domu. Po pierwsze mając nieco wolnego miejsca możemy stworzyć swoją domową minisiłownię. W tym przypadku możemy kupić takie sprzęty jak rower stacjonarny, bieżnie czy ławeczkę. Niektórzy jednak nie muszą dysponować tak dużą powierzchnią. W tym przypadku warto zainwestować w akcesoria do ćwiczeń. Mają one tą zaletę, że możemy je spokojnie schować do szafy po wykonanych ćwiczeniach. Nie zajmują dużo miejsca, a efekty również są widoczne.

Nasze zakupy powinniśmy zacząć od maty do ćwiczeń. Jest ona podstawą niezależnie od tego co zamierzamy ćwiczyć. Warto wybierać te antypoślizgowe, dzięki temu będziemy czuli się bezpiecznie i uchronimy się przed kontuzjami. Ale mata do ćwiczeń to nie wszystko. Oczywiście możemy na niej wykonywać kilka ćwiczeń, jak chociażby brzuszki. Mimo to warto urozmaicić sobie trening i dokupić kilka gadżetów.

Pierwszym z nich jest stepper. Ćwiczenia, które na nim wykonujemy przypominają nam wchodzenie na schody. Wystarczy zatem włączyć swoją ulubioną muzykę i możemy zacząć ćwiczyć. Jeśli jednak szukamy jeszcze czegoś mniejszego to warto zainteresować się obciążeniami na nadgarstki i kostki. Są one o wiele bardziej lepszą opcją niżeli hantle, ponieważ dany ciężar możemy odczuwać również na nogach czy rękach, a jednocześnie nie musimy ich trzymać. Często są one zapinane na rzepy, dzięki czemu możemy wykonywać różne ćwiczenia – wymachy i inne. Przy tym bardziej angażujemy w wysiłek nasze mięśnie, co w konsekwencji przekłada się na szybciej widoczne efekty.

W sklepach sportowych znajdziemy jeszcze wiele ciekawych gadżetów, jak: piłki treningowe, gumy czy uchwyty do pompek.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.