Diety – zalety i wady.

Diety odchudzające stały się bardzo popularne wraz z zdrowym trybem życia tzw. FIT

Najbardziej kobiety ,ale również mężczyźni chcą wyglądać atrakcyjnie, dlatego szukają środków dążących do zrealizowania tych pragnień. Obecnie jest mnóstwo diet, tylko nie wiadomo jaką wybrać dla siebie. Należy wsiąść pod uwagę na przykład wiek, tryb życia. Nie ma jednak cudownego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów. By schudnąć, trzeba mieć ujemny bilans energetyczny i ten stan utrzymywać .Dlatego zawsze trzeba to robić racjonalnie. Drastycznego gubienia kilogramów nie pochwalają ani lekarze ani dietetycy, więc trzeba to robić świadomie. Istnieje wiele przeróżnych diet, niestety każda z nich ma zalety jak i wady.

Zalety diet.

Jedną z zalet jest to, że dieta może być dobrym wstępem do „zdrowszej”, dobrze zbilansowanej diety, wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych, które w naturalny sposób poprawiają przemianę materii i sprzyjają odzyskaniu lub osiągnięciu pięknej i zdrowej sylwetki. Niektóre diety są urozmaicone ,nie eliminują żadnych grup produktów żywnościowych.

Wady diet.

Niestety występują też wady, na przykład dieta może poważnie podwyższyć poziom cholesterolu we krwi. Jeżeli zbyt szybko się schudnie , grozić to może efektem jo-jo. Niektóre diety mogą powodować problemy trawienne, a także nie dostarczają niezbędnych witamin na przykład witaminy A,E oraz K ,które znajdują się w tłustych produktach, minerałów, błonnika, ograniczając do minimum warzywa oraz owoce w jadłospisie. Dieta ze zbyt małą ilością tłuszczów może niekorzystnie wpływać na skórę (staje się przesuszona i skłonna do zmarszczek). Skutki uboczne odchudzania ograniczającego spożycie tłuszczów to nieprawidłowo przebiegające procesy hormonalne.

W dzisiejszych czasach najwięcej odchudza się nastolatek oraz młodych kobiet. Czasami nie zdają sobie sprawy ze skutków ubocznych odchudzania się .Jeżeli naprawdę się przesadzi można wpaść w anoreksję. Drogie Pani przy odchudzaniu najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.