Dieta wzmacniająca serce.

Każdy z nas już od najmłodszych lat wie jak ważną funkcję pełni serce. Możemy je usprawnić dodając do naszej diety te składniki odżywcze, które naprawdę znacząco mogą poprawić pracę naszego serca.

W dzisiejszych czasach jest to tym bardziej wskazane, gdyż na choroby serca zapadają coraz młodsze osoby – nawet przed 30. rokiem życia. Głównie wpływa na to nasz intensywny tryb życia, w którym nie brakuje oczywiście stresu. Poza tym ogólnodostępne używki również robią swoje. Na szczęście możemy uniknąć tych konsekwencji i zadbać o nasze serce.

Dieta wzmacniające serce to przede wszystkim dostrzeżenie produktów, które zawierają cenne składniki. To od czego należy zacząć to przede wszystkim ilość naszego cholesterolu. Kiedy jest go zbyt dużo to może prowadzić do zatorów, a to już jest naprawdę niebezpieczne. Dlatego zacznijmy od tych produktów, o których należy w zupełności zapomnieć. Zaliczamy do nich sól kuchenną, wszystko co smażymy na dużej ilości tłuszczów, potrawy w proszku i oczywiście wszelkiego rodzaju używki. To pierwszy krok jaki możemy wykonać. Aby wzmocnić nasze serce zacznijmy zważać uwagę na produkty zawierające witaminę E. Niedobór tej witaminy powoduje choroby serca, poza tym jej odpowiednia ilość w naszym organizmie zmniejszy ryzyko powstawania nowotworów. Głównym źródłem witaminy E są tłuszcze roślinne. A jak witamina E to również selen. Razem te składniki pełnią wręcz magiczną funkcję – dbają o prawidłową pracę naszego serca, a także zapobiegają chorobom. Selen znajdziemy głównie w mięsie oraz rybach czy owocach morza. Oprócz nich powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość w naszym organizmie takich składników i witamina jak: witamina C, potas, magnez. Dieta wzmacniające serce to także zioła. Przykładowo mięta pieprzowa stabilizuje poziom naszego cholesterolu, a głóg zwiększy ukrwienie serca.

Lecz takich przykładów można jeszcze mnożyć. Dbając jednak o ich obecność w naszej codziennej diecie możemy zadbać nie tylko o kondycję naszego serca, ale również zmniejszyć ryzyko występowania wielu chorób.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.