Dieta feng shui

Kiedy zamierzamy stosować jakąkolwiek dietę zazwyczaj dużo uwagi musimy skupić na samych produktach, ich łączeniu, ilości posiłków w ciągu dnia, odpowiednich porcjach, itp.

Decydując się na dietę feng shui zauważymy, że jej założenia znacząco różnią się od typowych diet. Mówiąc tutaj o kuchni nie mamy na myśli tego co znajdzie się u nas na stole. W tym wypadku mówimy o pomieszczeniu. Powinno być one usytuowane w południowej części domu, ale również w południowo-wschodniej.
Kolejną ważną kwestią są drzwi kuchenne, które nie mogą znajdować się naprzeciwko toalety, sypialni i okna. Jeśli już nasza kuchnia spełnia te wymogi możemy zabrać się za nią samą. Pierwszą ważną kwestią jest porządek. Dzięki temu możemy w spokoju przygotowywać posiłki. Poza tym zbędne przedmioty, który się tu znajdują oznaczają nasze zbędne kilogramy. Kolejną równie ważną sprawą jest samo przyrządzanie posiłków. Zapomnijmy, że w naszej kuchni może pojawić się mikrofalówka. Dania tam podgrzewane mają zły wpływ na energię. Musimy także zupełnie wykluczyć z naszego jadłospisu posiłki, które są przetworzone. Co ciekawe również to po jakiej stronie spożywamy posiłek ma znaczenie – najlepiej oczywiście po południowo-wschodniej. Nie ma w tym większego problemu jeśli jesteśmy sami, gorzej jak mieszkamy z osobami, które również stosują dietę feng shui. Przy tym należy pamiętać, że podczas spożywania posiłków musi być cisza, a my musimy postarać się o dobre przeżuwanie kęsów. Wracając jeszcze do samych produktów to wykluczone jest, abyśmy spożywali przeterminowane albo nieświeże produkty. Zatem dieta feng shui wymaga od nas dość częstego wychodzenia do sklepu. Żeby jednak nie było tak łatwo i szybko musimy również zważać uwagę na kolor naszej zastawy. Przyjmuje się, że najlepiej gdyby miała ona czarny kolor. Dzięki niej nie będziemy odczuwać dużego apetytu, co w konsekwencji prowadzi do zjadania małych porcji. Co do samych produktów to ważne, by były one świeże. Najczęściej wymienia się tu owoce i ryż.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.