Dieta dla zdrowej skóry.

Wielu z nas, by zadbać o swoją skórę inwestycje co pewien czas niemałe pieniądze w różnorodne kosmetyki, które mają mieć zbawienną moc. Najbardziej ten efekt jest widoczny u kobiet, które decydują się coraz częściej na ekologiczne kosmetyki. Mimo wszystko należy przyznać, że codziennie większości z nas pokrywa całą twarz specyfikami, a przez to zasłaniamy to co piękne.

Aby mieć zdrową skórę należy o nią dbać nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz.

Doskonale o tym wiedzą z pewnością nastolatki, które walczą z trądzikiem. Mogą kupować masę przeróżnych specyfików, ale i tak problem często leży w naszej diecie. Młodzi ludzi uwielbiają fast-foody, nie interesują się czy ich organizm przyjmuje niezbędne witaminy. O jakich zatem witaminach powinniśmy pamiętać? Do jednych z nich należy witamina A. To właśnie ona odpowiada za stymulowanie komórek do odnowy. Witaminę A możemy znaleźć w takich produktach jak marchew, szpinak czy sałata. Równie ważna jest witamina C, której brak może powodować blokadę syntezy kolagenu. Witaminę C znajdziemy w owocach cytrusowych, truskawkach czy brukselce. Kolejną witaminą jest witamina E, która ma właściwości antyutleniające. Występuje w orzechach czy pełnowartościowych produktach zbożowych. Jak widać dieta dla zdrowej skóry opiera się głównie na witaminach, które mają niezwykłe właściwości. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego co jemy. Co zawierają dane produkty. Jeśli zaczniemy mieć o nich świadomość to możemy szybko przywrócić odpowiednie efekt naszej skóry. Poza tym dieta dla zdrowej skóry to także w niewielkim stopniu zatrzymanie procesu się jej starzenia.

Tutaj warto jeszcze zwrócić uwagę, że owa dieta nie jest restrykcyjna. Wystarczy jedynie wiedzieć, na które produkty musimy zważać większą uwagę. Z pewnością nie pomogą nam w tym chipsy i alkohol. Ale już orzechy i sok ze świeżo wyciskanych owoców już tak.

Dieta dla zdrowej skóry to również odpowiednie nawodnienie. Dzięki temu nasza skóra nie będzie sucha czy szorstka. Stąd tak ważne, by w ciągu dnia pić co najmniej 2 litry wody.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.