Dieta dla palaczy.

Cały czas prowadzone są kampanie, które mają wspomóc psychicznie palaczy, którzy chcą rzucić palenie. Niestety to nie jest takie proste, stąd też wielu ludziom nie udaje się dotrwać do końca i znów wracają do nałogu.

Dieta w ich przypadku nie ma na celu zgubienia zbędnych kilogramów, a jedynie zadbanie o zdrowie. W dymie papierosowym są tysiące szkodliwych substancji. Dieta dla palacza charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na antyoksydanty. Dlatego też produkty, które je posiadają palacze powinni dodawać do każdego posiłku bez wyjątku jeśli to możliwe.

Gdzie możemy je znaleźć?
W jabłkach, marchewce, pomidorach czy sałacie. Są to produkty, które idealnie wpasowują się w każdy posiłek w ciągu dnia. Dużą uwagę należy również zwrócić na witaminę C. W tym przypadku dym papierosowy blokuje wchłanianie się jej. Stąd też wszyscy będą nam zalecali byśmy zażywali jej jak najwięcej zarówno w postaci owoców jak i suplementów diety.

Zwróćmy uwagę, że nie mówimy tu o ilościach kalorii, wielkości posiłków. Dieta dla palacza to przede wszystkim zadbanie o własne zdrowie. Mając do czynienia z tak dużą ilością szkodliwych substancji musimy równie dużo wkładać naszej energii w spożywane posiłki. Nie możemy dopuścić do tego, byśmy jeszcze niezdrowym jedzeniem to potęgowali. Dlatego też nie ma mowy o spożywaniu produktów, które zawierają barwniki, konserwanty czy aromaty. Skupmy się na świeżej żywności. Jeśli mamy taką możliwość kupujmy ekologiczną żywność. Jako, że mowa o diecie dla palaczy to nie może również i tu zabraknąć wzmianki o wodzie mineralnej. W tym przypadku jest ona o tyle ważna, że stanowi naszą detoksykację organizmu. Patrząc na to jak ciężko jest zrezygnować z palenie warto postawić na zdrową dietę. Nie trzeba chyba również nikomu mówić, że nie jest to dieta kilkodniowa. Dieta dla palacza powinna go obowiązywać cały czas. Musimy być w tym tak systematyczni, jak często sięgamy po kolejnego papierosa. Dieta dla palacza nie jest restrykcyjna, poza tym dba o nasze zdrowie dlatego każdy aktywny palacz powinien od dziś poważnie pomyśleć o jej wdrożeniu.

Brak komentarzy. Dodaj swoją opinie.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.